Kahe linnuse vahel

Avastusretk “Kahe linnuse vahel”

Selle retkega on võimalik põigata pooleks päevaks ka Pärnumaale ja saada lisaks toredatele looduselamustele natuke teada ka eestlaste muistsest elukorrast ja vabadusvõitlustest.

  • Karuse linnus ehk Vatla linnuse maalinn oli 11.–13. sajandil arvatavasti muistse Karuse kihelkonna keskus. Umbes 1700 ruutmeetri suurust linnuseõue ümbritseb 2–5 m kõrgune ringvall, lääne- ja kaguküljel on väravakoht. Linnuseni sõidame mööda kiviaedadest ümbritsetud ilusat külavaheteed.
  • Tuhu vaatetorn ja rabarada. 2017 aastal EKA tudengite loodud eriilmeline vaatetorn ja võimalus läbida 1,2 km lihtsat matkarada rabamaastikul
  • Mihkli tammik on üks Eesti võimsamaid tammepuistuid, mille vanust on hinnatud ligikaudu 250 üksikud vanad puud tammikus ja lähikonnas on vanemad kui 300 aastat.  Eriti ilus sinilillede ajal.
  • Avaste soo saarel asuv 7-8. saj rajatud Soontagana maalinn oli muistsete läänlaste üks tuntumaid kindlustusi. See oli ringvall-linnus suurusega 50 x 100 m, mis ulatus muust saarest 6-7 m kõrgemale.
    Linnusemäeni jõuab pooletunnise jalutuskäiguga, seda ümbritseb täna kaunis pärandkultuurmaastik – niidud, vanad talukohad ja kiviaiad., samuti on rajal vaatetorn.

 

Retkest veel:

Retke juhib atesteeritud loodusgiid ja see kestab umbes 4 tundi.

Osavõtjate arv pole piiratud, ise pakume transporti kuni 10-le

Retke hind 290€ (sisaldab käibemaksu)

Kui soovi, saab kaasa supitermose, koos kohvi ja koogiga hind 10 eurot inimesele.