Linnupäevad Matsalus

2019. aastal toimuvad linnupäevad:

  • 31.mai – 02.juuni

Nädalalõpu ajakava:

Reedel
Võid tulla nii vara kui soovid, esimene juhendatud seiklus algab kell 19.00 ja kestab u. 20.30-ni, siis lepitakse kokku ka täpsem järgmiste päevade kava. Juhendab loodusgiid Andrus Kärvet

Laupäev

Linnuvaatlus ja matkad Matsalu matkaradadel, Salevere Salumäel, rannaniitudel ja võsades. Metsalindude vaatlus juhendajaga. Iseseisev linnuvaatlus.Vaatluslehtede täitmine. Tulemuste võrdlemine ja saun. Täpne ajakava sõltub sellest, kus linnud parasjagu on. Liikumistrajektoorile võib jääda Penijõe muuseum, Matsalu põhja- kui lõunakallas ja Puhtu-Laelatu looduskaitseala, erinevad linnutornid: Haeska, Keemu, Kloostri, Suitsu, Luubi jt

Vaatluslehtedele on varasematel linnupäevadel kantud enam kui 80 lindu, nähtud on nii tedremängu kui hallhaigrute ja toonekure pesasättimist. Täpne kava sõltub sellest, keda ja kus parasjagu leida on, kuid igav ei hakka kindlasti.

Pühapäeval

Paadisõit Kasaril Andruse ja Tiidu juhendamisel. Tutvume veelindudega, harjutame linnuvaatlust liikuvas paadis ning naudime kulgemist. Võrdleme vaatluslehti ja jätame hüvasti. Päev lõppeb u kell 15-16. Kojusõit.

Varase registreeruja hind on 135 eurot (sh km). Hind sisaldab juhendamist, materjale, öömaja ja sööke. Kohapeal kasutame liikumiseks oma autosid.
Koos kaaslasega osaledes on hind ühele 115 eurot, koos vanematega osalevale lapsele (kuni 14 a.) – 40 eurot.
Korduvosalejaile hinnasoodustus 10%.

Ööbida saad kohapeal 2 – 4 kohalistes uutes mugavates kämpingutes.

Registreerumiseks kirjuta: kairi@kodade.ee või helista 5011890. Registreerimise kinnitab 50% osavõtutasu tasumine, mida hilisema loobumise korral ei tagastata. Ülejäänud 50% tuleks tasuda enne koolitust. Vähem kui 7 registreeruja korral jätab korraldaja endale õiguse üritus ära jätta.

 

20170513_090212

linnumatk 6.04 115