Loodusfoto meistriklass Arne Aderiga

Loodusfoto meistriklass Matsalus
juhendaja Arne Ader
Kevadises loodusfoto meistriklassis saab olema esilpaanil teravustamise teema. Koolitus toimub Kodade puhkemajas ja Matsalu Loovkojas 12.-14 mail.
Veeda unustamatu nädalavahetus loodusfotoga Matsalus! Kõik-hinnas nädalavahetus sisaldab seminari ja õppetunde, paadimatka, kõiki söögikordi ning majutust ja sauna. Kursust juhendab hinnatud loodusfotograaf Arne Ader, kes on muu hulgas Matsalu-teemalise multimeediaprogrammi “Matsalu aasta” autor.
Koguneme reede pärastlõunal. Õhtupoolikul ootab meid üksteisega tutvumine, teoreetiline seminar, õhtusöök ja huvilistele ka kuum saun.
Laupäeval ärkame enne päikesetõusu, et minna paadimatkale Suitsu ja Kasari jõele ning seejärel veedame loodusfotot täis päeva kevadises tärkavas Matsalus. Pildistame koos ja ka väiksemates gruppides. Arne räägib meile teravustamise nippidest, näitab võtteid ning aitab igaühte ettetulevates küsimustes. Toimub teravuspanoraami (focus stacking) praktikum. Päev lõppeb pimeda tulekuga ja ikka saunaga huvilistele.
Pühapäeval võrdleme ja analüüsime laupäevast fotosaaki ja selgitame välja kursuse parima foto.
Peegelkaamerate omanikele, kelle kaameratel on võimalik teha teravustamise täppishäälestust, saab olema koha peal täppisteravustamise kalibreeria datacolor Spyder LENSCAL
Kursusel saab osaleda ka ilma olulise varasema kogemuseta. Eelistatult tuleks kaasa võtta peegelkaamera, ent tulla võib ka kompaktkaameraga või nutitelefoniga. Kui vähegi võimalik, võiks kaasa võtta statiivi. Kindlasti on tarvis veel arvutit, mille abil ette valmistada analüüsimiseks tarvilikud fotod. Selga soovitame panna ilmastikukindlad ja soojad rõivad.
Koolituse ajakava:
Reede
18:00 kogunemine
19:00 tutvumisring ja sissejuhatus, õhtusöök
20:00 Pildilugu – mis see on ja kuidas seda kinni püüda
21:00 Teravustamise lugu. Kuidas on teravustamine seotud pildi sisuga? Kui suur osa fotost peaks olema terav? Kuhu tuleks teravustada? Kuidas mõjutavad teravustamist säriaeg, ava ja ISO-tundlikkus? Milleks on head statiiv, stabilisaator, peegli eellukustamine, viitpäästik ja distantspäästik? Kas uhiuus ja kallis objektiiv teravustab minu kaamera ees alati laitmatult?
Laupäev
Pildistamine Päikesetõusust loojanguni, lõuna ajal väike puhkus. Jalgsiretked ja paadiretk.
Hommikusöök paadis
Lõunasöök Kodade puhkemajas
Teravuspanoraami (focus stacking) pildistamise praktikum. Soovijad saavad proovida objektiivide täpis-seadistamist.
Õhtul kolme pildi valimine edasiseks analüüsiks. Õhtusöök ja saun
Pühapäev
09:00 – hommikusöök
9.30– 15:00 Kursusel tehtud fotode analüüs – igalt osalejalt kolm fotot. Kursuse parima pildi välja selgitamine (hindavad kõik osalejad).
Kursuse osalustasu
Kursuse soodushind 170 eurot sisaldab kursuse koolitust, majutust (2 ööd Kodade puhkemajas jagatud tubades) ja sauna, paadi- ja jalgsimatka ning maitsvaid eineid reede õhtust pühapäeva lõunani (kaks õhtusööki, kaks lõunasööki, kaks hommikusööki ning vahepalad) ning kehtib aprilli lõpuni registreerujatele. Mais registreerujatele on kursuse hind 185 eurot.
Info ja registreerumine: johanna@kodade.ee, 5278889