Loodusfoto meistriklass “Pildiline kirjaoskus”

Loodusfoto meistriklass “Pildiline kirjaoskus”

Juhendaja: Arne Ader
Aeg: 17. – 19. mai 2019
Majutus ja teooria Salumäe Loovkojas, koolituse osa erinevates rahvuspargi paikades
Seekordse loodusfoto meistriklassi keskmes saavad olema tähelepanu ja tähendused. Missuguseid tähendusi meid ümbritsev elurikkus kannab ja kuidas neid pildile püüda? Kuidas jäädvustada pildilugu? Veel enam – kuidas jäädvustada lummavat pildilugu? Just sedasorti küsimused saavad olema meie tänavuse meistriklassi keskmes. Öeldakse, et üks pilt võib edasi anda rohkem kui tuhat sõna. Võtame Matsalu maastikel katsetada, kas seesugusel ütlemisel võiks olla ka tõsi taga.

Kursuse ajakava

17.05

Koguneme alates reede pärastlõunast. Õhtul toimub tutvumisring ja teoreetiline seminar teemal “Pildiline kirjaoskus”;. Selgitame praktilise töö ülesanded järgmiseks päevaks.
18.05

Laupäeval ärkame enne päikesetõusu, et minna paadimatkale Suitsu ja Kasari jõele ning seejärel veedame loodusfotot täis päeva kevadises Matsalus. Kuna eelmisest meistriklassist osavõtjad ilmutasid suurt huvi Datacolor-i teravustamise kalibraatori vastu, siis paneme selle taas ülesse, et soovijad saaksid testida endi objektiivide teravustamise täpsust. Päev lõpeb pimeda tulekuga ja saunaga huvilistele. Saunalaval tulevad muuhulgas arutamisele kõik need fototeemad, mida pole olnud eelnevalt võimalik käsitleda.
19.05

Pühapäeval analüüsime laupäeval kogutud pildilugusid ja selgitame välja seekordsed kõige õnnestunumad fotod.Kursuse lõpp u 15-16 ajal.

Kursusel saab osaleda ka ilma olulise varasema kogemuseta. Kaasa tuleks võtta fotokaamera ning võimalusel ka fotostatiiv. Kindlasti on tarvis veel arvutit, mille abil ette valmistada koha peal analüüsimiseks tarvilikud fotod. Selga soovitame panna ilmastikukindlad ja soojad rõivad.

Kõik-hinnas nädalavahetus sisaldab seminari ja õppetunde, paadimatka, kõiki söögikordi ning majutust ja sauna. Kohapeal on võimalik osta soodushinnaga loodusfoto õpikut “Loodusfoto lugu ja lumm” (Arne Ader, Urmas Tartes). .

Kursuse soodushind varasele registreerujale 150 eurot sisaldab kursuse koolitust, paadimatka, kaks ööd majutust Salumäe Loovkoja 2-4kohalistes uutes kämpingumajades, sauna ning maitsvaid eineid reede õhtust pühapäeva lõunani (kaks õhtusööki, kaks lõunasööki, kaks hommikusööki ning vahepalad). Kohapealne transport toimub oma autodega.

Kursusel osalemise tagab poole osalustasu maksmine . Ülejäänud osalustasu palume tasuda hiljemalt nädal enne kursust. Sõbraga osalemisel mõlema osalustasu 140 eurot.

Info ja registreerumine: info@kodade.ee, 5011890

Fotod: Arne Ader