LOODUSE JA LIHTSUSE VÕLU

Salumäe loovkoda

Salumäe Loovkoda on koht, kus olla looduses ja nautida lihtsuse võlu. Meie juurest läheb läbi lindude kevadine ja sügisene rändetee ning Salumägi pakub paljudele ka pesitsuspaika. Ümbruskonna püsiasukateks on hulgaliselt erinevaid metsloomi- põdraga või metskitsekarjaga kohtumine on igapäevane, jänestest rääkimata.. Kohe Loovkoja kõrval on Salevere Salumäe matkarada kauni salumetsa ja liigirohke puisniiduga. Lühikese sõidu kaugusel on linnutornid, matkarajad, paadisõit ja salapaigad.

AJALUGU 19. SAJANDIST

Loovkoda mitmesugustele

koosolemistele

Loovkoja keskmes on ajaloolised hooned 19. sajandist. Paekivist Töökotta mahuvad nii kunstinäitused kui meeskonnakoosolekud. Siin on väike lava, ruumikas köök ning piisavalt avarust erinevate koosolemiste jaoks.

Silmatorkav kõrge torniga viinaköök on sisse seatud kunstigaleriiks. Aja jooksul oleme mugavusi juurde loonud ööbimiseks mõeldud majakeste ja saunamaja näol.

Majakesed

Oled teretulnud ööbima Kodade majades. Meie juures on lihtsad kuid mugavad ööbimistingimused. Saad valida kas kahekohalise poolmajakese, kus seina taga samasugune või suurema maja, milles neli mugavat voodit. Võid end ise sisse registreerida veebi kaudu ja tulla ja minna nii nagu sulle meeldib, kellestki sõltumata. Soovi korral võid nautida üksindust.  Sobime hästi loodusesõpradele, peredele, rahulikele sõpruskondadele. Tule kas üksi, pere või sõpradega.

Loovkojas peame järgima Matsalu rahvuspargi looduskaitsenõudeid. Meie juures on kasutuses kuivkäimlad ja ka vett säästame. Ökovetsud ja saunamaja on majade elanikele ühiseks kasutamiseks. Külalistele on olemas head tingimused ka söögitegemiseks, pesupesemiseks ning riiete kuivatamiseks. Kohapeal saad retkedele kaasa laenata nii linnuvaatlusraamatuid kui -esmavarustust vaatlusteks. Kui otsustad meie juures peatuda, siis broneeringut tehes kinnitad oma valmisoleku järgida Loovkoja territooriumil kokkulepitud reegleid mis seatud kõikide külaliste mõnusa olemise nimel.

4-kohaline ja 2 lisakohaga maja

Linavästriku

Linavästriku kojake on mugav ja lihtne peatuspaik Matsalu rahvuspargis. Nelja voodi ja kolme lisakohaga maja on üks kaheksast majakesest Salevere Salumäe Loovkoja juures. Maja ees on väike terrass. Maja on Loovkojale ja loodusradadele kõige lähemal. Paar sammu majast on pesemisvõimalus ja söögitegemisvõimalus, ökokäimla.

4 põhikoha ja 2 lisakohaga maja

Rähni

Rähni kojake on mugav ja lihtne peatuspaik Matsalu rahvuspargis. Nelja voodi ja kolme lisakohaga maja on üks kaheksast majakesest Salevere Salumäe Loovkoja juures. Maja ees on väike terrass ning avaratest uks-väravatest avaneb otsevaade ürgsele Salumäe hiiemetsale. Paar sammu majast on pesemisvõimalus ja söögitegemisvõimalus, ökokäimla.

2-kohaline ja 2 lisakohaga maja

Lehelinnu

Lehelinnu poolmaja on mugav ja lihtne peatuspaik Matsalu rahvuspargis. Kahe voodi ja kahe laealuse lisakohaga maja on üks kaheksast majakesest Salevere Salumäe Loovkoja juures. Maja on päikesepoolne ja maja ees terrassil saab vaadelda sipelgate igapäevaseid askeldusi. Maja lähedal on eraldi pesemisvõimalus ja söögitegemisvõimalus, ökokäimla.

2-kohaline ja 2 lisakohaga maja

Punarinna

Punarinna poolmaja on mugav ja lihtne peatuspaik Matsalu rahvuspargis. Kahe voodi ja kahe laealuse lisakohaga maja on üks kaheksast majakesest Salevere Salumäe Loovkoja juures. Majast saad astuda otse liigirikkasse salumetsa või nautida terrassil istudes linnulaulu ja rohelust. Maja lähedal on eraldi pesemisvõimalus ja söögitegemisvõimalus, ökokäimla.

2-kohaline ja 2 lisakohaga maja

Puukoristaja

Puukoristaja poolmaja on mugav ja lihtne peatuspaik Matsalu rahvuspargis. Kahe voodi ja kahe laealuse lisakohaga maja on üks kaheksast majakesest Salevere Salumäe Loovkoja juures. See on meie kõige päikesepoolsem ja soojem maja. Eriti mõnus on kevadhommikul maja ees terrassil lugeda ja jälgida päikesesoojust põsel. Maja lähedal on eraldi pesemisvõimalus ja söögitegemisvõimalus, ökokäimla.

2-kohaline ja 2 lisakohaga maja

Porri

Porri poolmaja on mugav ja lihtne peatuspaik Matsalu rahvuspargis. Kahe voodi ja kahe laealuse lisakohaga maja on üks kaheksast majakesest Salevere Salumäe Loovkoja juures ja asub iidse tamme kaitsvas varjus. Majast saad astuda otse liigirikkasse salumetsa või nautida terrassil istudes linnulaulu ja rohelust. Maja lähedal on eraldi pesemisvõimalus ja söögitegemisvõimalus, ökokäimla.

2-kohaline ja 2 lisakohaga maja

Kärbsenäpi

Kärbsenäpi poolmaja on mugav ja lihtne peatuspaik Matsalu rahvuspargis. Kahe voodi ja kahe laealuse lisakohaga maja on üks kaheksast majakesest Salevere Salumäe Loovkoja juures. Majake on Loovkoja teistest majadest kõige eraldatum ja omaette. Maja ees terrassil saad nautida mõnusat Matsalu padriku vaadet ja kuulata ümberringi toimuvat vilgast linnuelu. Maja lähedal on eraldi pesemisvõimalus ja söögitegemisvõimalus, ökokäimla.

2-kohaline ja 2 lisakohaga maja

Musträsta

Musträsta poolmaja on mugav ja lihtne peatuspaik Matsalu rahvuspargis. Kahe voodi ja kahe laealuse lisakohaga maja on üks kaheksast majakesest Salevere Salumäe Loovkoja juures. Maja ees pesitseb suvel musträstas, aga ta ei pahanda, kui sina ka külla tuled. Majast saad astuda otse liigirikkasse salumetsa või nautida terrassil istudes linnulaulu ja rohelust. Maja lähedal on eraldi pesemisvõimalus ja söögitegemisvõimalus, ökokäimla.

Kas soovid Loovkojas peatuda suurema grupiga? Küsi meilt lisa info@kodade.ee